• Home
  • AKP İnsanlık Suçu İşliyor

AKP İnsanlık Suçu İşliyor

Partimizin düzenlediği “İYİ Kalkınma Kongresi”nin açılışını yapan Genel Başkanımız Meral Akşener, “AKP, ‘Suriyeliler olmasa, Türk sanayisi çöker’ gibi, garip bir anlayış doğrultusunda. Ülkemizdeki sığınmacıların, güvencesiz ve insani olmayan şartlarda çalışmalarına göz yumup Türk işçilerinin yerini almalarına, seyirci kalıyor ve apaçık bir insanlık suçu işliyor” dedi.

İYİ Parti tarafından İstanbul Kongre Merkezinde “İYİ Kalkınma Kongresi” düzenlendi. Kongreye, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Tarihimizde eşi benzeri olmayan, bu süreçte, olan, devletimizin itibarına, milletimizin huzuruna memleketimizin kaynaklarına oluyor. Köklü kurumlarımız, liyakatsiz kadroların elinde zarar görüyor. İşte o nedenle, bizler, bugün burada, bu düzene, dur demek için, ülkemize kader diye biçilen, bu vasatlığı değiştirmek için, yoksullukta değil, zenginlikte eşitlenen, mutlu, huzurlu ve bereketli bir Türkiye hayalimizi, gerçekleştirmek için, önemli bir adım atıyoruz. Türkiye, bereketli topraklara sahip, büyük bir ülke. Türkiye, imkanları olan, kaynakları olan, zengin bir ülke. Türkiye, çok büyük potansiyeli olan, güçlü bir ülke. Emin olun, ülkemizin, çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Sorunlarımızı çözmek için, ihtiyacımız olan her şeye sahibiz. Tek eksiğimiz, çözüm için irade koyacak, liyakatli bir siyasi iktidar. Mesela biz, İYİ Parti iktidarında, kur ve faiz problemini, doğru bir para ve maliye politikasıyla, en hızlı şekilde çözeriz. Mesela biz, İYİ Parti iktidarında; makroekonomik istikrarı, en geç, 1 buçuk yıl içerisinde sağlarız. Mesela biz, İYİ Parti iktidarında, doğru bir tarım politikasıyla, enflasyonu süratle önce tek haneye, sonrasında ise, yüzde 5 seviyesine getiririz. İnanın, bunların hiçbiri zor değil.” dedi.

“AKP İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR”

Kongre açılışında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin derin bir yoksulluk içinde olduğunu söyleyerek partisinin iktidara hazır olduğunu belirtti:

“Ülkemiz, maalesef uzun zamandır ciddiyetsizliğin, beceriksizliğin ve liyakatsizliğin, adeta bayraktarlığını üstlenmiş, bir iktidar tarafından yönetiliyor. Aklı ve bilimi reddeden, hatalarını görmeyen, bahaneleri de, bir türlü tükenmeyen bu zihniyetin, milletimize yaşattığı zorluklara, maalesef, hep birlikte şahit oluyoruz. AKP, ‘Suriyeliler olmasa, Türk sanayisi çöker’ gibi, garip bir anlayış doğrultusunda. Ülkemizdeki sığınmacıların, güvencesiz ve insani olmayan şartlarda çalışmalarına göz yumup Türk işçilerinin yerini almalarına, seyirci kalıyor. Ve apaçık bir insanlık suçu işliyor. Bizler, bugün burada, bu düzene, ‘dur’ demek için, ülkemize ‘kader’ diye biçilen, bu vasatlığı değiştirmek için, yoksullukta değil, zenginlikte eşitlenen, mutlu, huzurlu ve bereketli bir Türkiye hayalimizi, gerçekleştirmek için, önemli bir adım atıyoruz. İYİ Parti’nin çözümleri hazır. İYİ Parti, iktidara, milletimizi, hak ettiği refaha kavuşturmaya hazır. İYİ Parti, sizlerden aldığı güçle, paylaştıkça eşitlenen, eşitlendikçe zenginleşen, zenginleştikçe güçlenen bir m Türkiye’yi inşa etmeye hazır.”

ÜMİT ÖZLALE: “2016’DAN BERİ YOKSULLAŞARAK BÜYÜYORUZ”

Kongre, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açılış konuşmasının ardından İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale’nin sunumu ile devam etti. Yoksulluğun salgınla birlikte daha görünür olduğunu ancak bu yoksulluğun daha önceye dayandığını belirtti ve “2016 yılından beri yoksullaşarak büyüyoruz” dedi.

İLK OTURUMUN GÜNDEMİ YOKSULLUK

Yoksulluk paneli İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale’nin sunumu ile başladı. Özlale’nin sunumunun ardından, yoksulluk oturumda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Derin Yoksulluk Ağı kurucusu Hacer Foggo, Medyascope yorumcusu Prof. Dr. Öner Günçavdı yer aldı.

MANSUR YAVAŞ: “BAKANLIKLAR YARDIM VERİYOR ANCAK BİR KOORDİNASYON İÇİNDE DEĞİLLER”

Hacer Foggo kent yoksulluğunu, Mansur Yavaş yoksullukla mücadelede ve salgın döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin neler yaptığını, Öner Günçavdı ise makroekonomik açıdan Türkiye’nin büyümesini ve gelir dağılımındaki eşitsizliği anlattı.

Kent yoksulluğunu azaltmak için neler yapılabileceğini anlatan Yavaş, salgın döneminde sekteye uğrayan eğitime değindi. Salgın döneminde çocukların internete erişilemediğinden ve bakanlıkların da koordinasyon içinde olmadıklarını belirtti:

“Bakanlıklar bir koordinasyon içinde değil. Yardım veriyorlar ama kimin ne kadar yardım aldıklarından haberleri yok. Salgın döneminde internete erişemeyen çocuklar vardı. Biz  kendi elimizdeki verilerden 26 bin 500 civarı çocuk tespit ettik ve düzenli olarak dokuz ay boyunca 10 gigabyte internet verdik.”

leave a comment