• Home
  • İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Hakan Şeref Olgun: “Hiçbir Zaman Telefonla Arayarak Oy İstemedim”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Hakan Şeref Olgun: “Hiçbir Zaman Telefonla Arayarak Oy İstemedim”

Mart 29, 2023 hsolgun 0 Comments

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Hakan Şeref Olgun: “Hiçbir zaman telefonlara arayarak oy istemedim”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Hakan Şeref Olgun, yaptığı açıklamada, hiçbir zaman telefonla arayarak oy istemediğini ifade ederek; “Bu durum insanları rahatsız etmeye, taciz etmeye ve baskı altına almaya yol açar” dedi.

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Hakan Şeref Olgun yaptığı yazılı açıklamada neden telefonla oy istemediğini net bir dille açıklayarak şu ifadelere yer verdi:

“Neden telefon ederek oy istemediğim hakkında bir açıklama yapmak istiyorum. Telefon ederek oy istemek, bir avukat ve hukuk insani olarak bana göre etik ve yasal bir yöntem değildir. Bu yöntem, insanların özel hayatlarına ve kişisel tercihlerine saygısızlıktır. Bu durum insanları rahatsız etmeye, taciz etmeye ve baskı altına almaya yol açar. Ki bizler hali hazırda baskıcı, kişisel tercihlere ve halkın iradesine müdahale eden sistemlere karşı duruşumuzla bu yola çıkmış bulunmaktayız. Ayrıca, insanların telefon numaralarını izinsiz alarak kullanmak ve paylaşmak da gizlilik haklarını ihlal etmek anlamına gelir. Telefon ederek oy istemek, bir secim propagandasıdır ve Türkiye’de secim kanunlarına göre secim propagandası yapmak için telefon kullanmak yasaktır. Bu kanun; seçim kurallarının izni olmadan ve/veya seçmen listelerine, uygun olmayan şekilde telefon ederek oy isteyenleri cezai yaptırımlara maruz bırakır.

YÖNETİMLERİN BASKICI TAVIRLARINDAN MİLLETÇE USANDIK

Bu nedenlerle telefon ederek oy isteme hareketini yapmadım, yapmayacağım. Seçim kampanyamda daha saygılı ve etkili yöntemler kullandım ve kullanacağım. Bugüne dek yapmış olduğum icraatlerimi ve göreve geldiğimde yapacağım icraat planlarımı, etik kurallar etik kurallar çerçevesinde planlamaktayım. Detaylı bilgi almak için sahsıma, ekibime ve teşkilatımıza ulasan üyelerimize de izahat vermekteyiz. Ayrıca, bugüne kadar yönetimlerin baskıcı tavırlarından milletçe usandığımızı da belirtmek isterim. Ben baskıcı her türlü harekete karşıyım ve bunu göstermek için de bu yöntemi tercih etmedim. Sizlerden de bu konuda destek bekliyorum. Egemenlik de, irade de hemşehrilerimdedir ve ben hemşehrilerimin kişisel iradesine sonuna kadar güveniyor, saygı duyuyorum. Bu seçim hepimize iyi gelecek.

leave a comment