• Home
  • İYİ PARTİ LİDERİ MERAL AKŞENER ESNAFIN DERDİNİ DİNLEDİ

İYİ PARTİ LİDERİ MERAL AKŞENER ESNAFIN DERDİNİ DİNLEDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimize geldi.

Lider Akşener Emirdağ, Bolvadin ve ilimiz merkezde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Afyonkarahisar İl teşkilatı Lider Akşener’i Emirdağ ilçesinde kabalık bir grupla karşıladı. Genel Başkan Akşener’i karşılayanlar arasında Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Burcu Köksal ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yalçın Görgöz vardı. Vatandaşlar lider Akşener’i başından güller dökerek karşıladılar.

“ESNAFIN DERDİ GEÇİM SIKINTISI”

Ziyaretlerde esnafın derdini dinleyen Genel Başkan Akşener esnafın en büyük derdinin geçim sıkıntısı olduğunu ifade etti. 20 Ocak 2020den bu yana Türkiye’yi karış karış gezdiğini ifade eden Genel Başkan Akşener : “Oylar bundan sonra aslanın midesinde. Elinizden, cebinizden kolaycacık oy alınmaması gerekiyor. Benim de almamam gerekiyor, diğerlerinin de almaması gerekiyor. İşte bu nedenle geziyorum. Sizi velinimet yapmak için geziyorum”dedi.

“SİYASETÇİLER TARAFINDAN VATANDAŞ UNUTULDU”

Ziyaretlerde rastladığı çiftçilerle, kadınlarla, çocuklarla ve gençlerle konuştuğunu anlatan Akşener,:”Şimdi şu soruyu sormalısınız; Bu kadın deli mi? Partisine oy istemeden, propaganda yapmadan kendine dair toz zerresi kadar bir cümle sarf etmeden niye geziyor? Niye geziyorum biliyor musunuz? Unutuldunuz kardeşim, unutuldunuz, siyaset tarafından unutuldunuz. Seçim zamanı geldiğinde, kime isterseniz oy vereceksiniz, o başka bir şey. Yapmaya çalıştığım şey şu, gerçeği konuşturmak. Esnaf, çiftçi ne diyorsunuz, müşteri velinimettir Evet müşteri velinimettir. Niye siz seçmenler, bu millet niçin velinimet olmaktan çıktınız? Siyasetçi için velinimet seçmendir. Niçin ceketimi atsam oy verilir pozisyonuna geldiniz? Çünkü manevi meseleler üzerinden seçime 20 gün kala 2, 3 ay kala konuşuluyor, ediliyor ondan sonra dertlerin, projelerin üzerinden değil, insanın vasıfları üzerinden rekabet ediliyor, ondan sonra da kandırılıp geçiliyor” dedi.

“KİMSEYE KOLAYCA OY VERMEYİN”

Ziyaret ettiği esnafların genel olarak Lider Akşener’e pandemi döneminde ekonomik sıkıntılara düşdüklerini ifade ederek kredilerini ödeyemediklerini dile getirdiler. Lider Akşener’de her alanda esnafın sesi olmaya devam edeceğini ifade ederek: “Yani diyeceksiniz ki; Meral Akşener geldi, bizi dinledi Gel paşam, sen de gel, ağam sen de gel, sen de bize anlat. Oylar bundan sonra aslanın midesinde. Elinizden, cebinizden kolaycacık oy alınmaması gerekiyor. Benim de almamam gerekiyor, diğerlerinin de almaması gerekiyor. İşte bu nedenle geziyorum. Sizi velinimet yapmak için geziyorum. Siyasi rekabeti sizin adınıza oluşturabilmek için geziyorum. Gezmeye de devam edeceğim. Her alanda da sizin sıkıntılarınızı dile getireceğim.”dedi. Lider Akşener Sevgi yolundaki esnaf ziyaretinde sonra Başkent Ankaraya dönüş yaptı.

leave a comment