• Home
  • İYİ Partili Hakan Şeref Olgun: Çiftçinin, tüccarın, esnafın ve İş dünyasının halini en iyi ben anlarım.

İYİ Partili Hakan Şeref Olgun: Çiftçinin, tüccarın, esnafın ve İş dünyasının halini en iyi ben anlarım.

Mart 16, 2023 hsolgun 0 Comments

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Hakan Şeref Olgun, Afyon Postası’ndan Gazateci Nail Azbay’ın “Bağımsız Oda Seçim Özel” programının canlı yayın konuğu oldu. Youtube üzerinden gerçekleşen programda Olgun, şunları söyledi:  

HAKAN ŞEREF OLGUN KİMDİR?

Avukat Hakan Şeref Olgun, 1967 yılında Çay doğumluyum. İlk ve Orta Okulu Çay’da, lise Konya Veteriner Sağlık Teknisyenleri Meslek Lisesi’nde devlet parasız yatılı olarak okudum. Akabinde tayinim Ankara Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’na bağlı Çubuk-Mamak ve Elmadağ ilçelerinde veteriner sağlık teknisyeni olarak çalıştım. Bu süre zarfında aynı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezunum. Fakülteyi bitirmeme müteakip Çay İlçesi’nde serbest avukatlığa başladım. Bu süre zarfında siyasete de atıldım. İl Genel Meclis Üyeliği, ilçe başkanlığı, büyük kongre delegeliği, birtakım milletvekili adaylığı gibi çalışmalarım oldu. Aynı zamanda 7 yıl Çay’da Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yaptım. Mesleğimle ilgili olarak besicilik, hayvancılık, ziraat ile de uğraşıyorum.

EVİMİZDEN BİR İĞNE DAHİ GÖTÜRMEDİM

D aha sonraları İstanbul ve Ankara’da 20 yılı aşkın ofis ve bürom vardır. Aynı zamanda Afyon’da da ofisim var ve buradan hiç ayrılmadım. Evimizden hiçbir iğne dahi götürmeden devamlı Afyon’a gider gelirim. 

Biliyorsunuz milletvekilliği, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde parlementer, yasama görevini yürüten bir organdı. Yasalar hazırlar, yasaları yapar. Bu sebeple yine halkımız, vatandaşımız kendisine vekil tayin ediyor. Avukatın da mesleği insanları temsil etmektir. Bu yüzden öyle bir ayrıma gidilmesini abes buluyorum. 

 İŞ DÜNYASININ, TÜCCARIN, ESNAFI HALİNİ EN İYİ BEN ANLARIM

Bunu dışında kendimle iştigal edersek ben biraz önce de bahsettim. 6 yıl veteriner sağlık memurluğu yaptım. Bizzat hayvanlarla haşır neşir oldum. Bu sevdamdan dolayı avukatlık yaparken bile besicilik, süt inekçiliği yaptım. Pancar üreticisiyim. Pankobirlik’in üyesiyim, kiraz yetiştiriciliğim vardır, halen de devam etmektedir. Bunun dışında Afyonkarahisar’da bu sürücü kursları çıktığında ilk sürücü kurslarını açanlardan birisiyim. Yeşilçay Sürücü Kursunu ben açtım. Daha sonra İstanbul’a giderken devrettim. Şu an da avukatlık dışında ticaretle uğraşan şirketlerde hisse ortaklığım vardır. Yani avukatlığın dışında bir o kadar da  başka işlerle de uğraşan bir insanım. 7 yıl Ticaret Odası Başkanlığı yaptım. İş dünyasının, tüccarın, esnafı halini en iyi ben anlarım.

SİYASİ ÇALIŞMLAR SÜRECİNDE PARTİME VE KENDİME PARA HARCAMAM İLLAKİ OLUYOR  

Bir algı oluşturulmaya çalışıldığını düşünüyorum çünkü para harcama her insana göre değişir. Tabi elimden geldiğince karınca kararınca partime de kendi siyasi çalışmalarımla da illaki bu işin bir harcaması olacak. Ben de bunu yapıyorum. 

2 YILDIR SAHALARDAYIM

Ben sadece milletvekili listeleri belli olup ta son 2 ay siyasi faaliyetine başlayan bir insan değilim. 2 yıldır sahalardayım. Bugünden yarına çıkacağımızı Allah bilir. Ben partimi ve genel başkanımı başbakan, partimi iktidar yapıncaya kadar çalışmama devam edeceğim. Bunun için herhangi bir şeye gerek yok. Tabiki insanın ihtiyaçları olur ve harcamalar yapılır.

KENDİME KOYDUĞUM HEDEFLERİM VAR

Ben hayatım boyunca yaptığım hiçbir işte en üstünü hedeflemiş bir insanımdır. Yani oraya ulaşıncaya kadar ben yılmam, çalışırım. Çevremdeki arkadaşlar da derler bir şeyin ucundan tutmaz kafasına koyar diye. Benim kendi anlayışım var kendi anlayışımı uygun olarak tabiki hedefimiz daha üstü olmuştu. Benimde kendime koyduğum hedeflerim var.  Milletvekili olur, nasip bu işler. Önce önümüzdeki şu işi bir halledelim, Afyonkarahisar’a borcumuzu ödeyelim ondan sonra gerisi Allah’ın takdiri.

HALKIMIZ MEVCUT SİSTEMDEN, HÜKÜMETTEN HOŞNUTSUZ OLDUĞU SIR DEĞİL

Ben her ortamda şunu söylüyorum. Afyonkarahisar’da bizim birinci çıkacağımızı iddia ederken bunu gezilerime dayandırıyorum. Teşkilatlar, sivil toplum kuruluşları, belde, köyleri geziyorum. Halkımızla mevcut sistemden, hükümetten bir hoşnutsuzluğu olduğunu sır değil. Bunu herkes te görüyor bu sebeple halkımız ekonomisi bozuk, hayat pahalılığı almış başını gidiyor.

BİZİM PROGRAMIMIZ, SİSTEMİMİZ HAZIR

Bunların düzelmesi hepsi birbirine bağlı etkenler. Bu sebeple de biz İYİ Parti olarak iktidara gelmek istiyoruz. İktidara gelip bu sorunların üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Şu an da bütün İYİ Parti Genel Merkezi’nde tüm sorunları çözümü için harıl harıl çalışan komisyonlar var. Programımız, sistemimiz hazır. 

BİZİM MİLLETVEKİLİ SEÇİMİNDE HİÇBİR PARTİ İLE İTTİFAKIMIZ YOK

2016 yılında yapılan bir referandumla biliyorsunuz Türkiye’de bir sistem değişikliğine gidildi. Bizim de Genel Başkanımızın her defasında söylediği gibi tekrar Güçlendirilmiş Parlementer Sistem’e dönüş çabamız var. Bu sebeple mevcut sisteme göre ittifaklar oluştu fakat bu ittifak sadece Cumhurbaşkanlığı seçiminde. Biliyorsunuz seçimlerde iki seçim var. Bizim milletvekili seçiminde hiçbir parti ile ittifakımız yok. Belki bazı illerde milletvekili çıkarmak için sıralama gibi şey olabilir ama Afyonkarahisar için şunu söyleyebilirim milletvekili seçiminde bizim için muhalefet yani diğer partiler hepsi aynı orandadır.

KARAKTERİMİZ, FİKRİMİZ, ANLAYIŞIMIZ GEREĞİ BİZİM HDP İLE İŞİMİZ OLMAZ!

Tabiki ben olsam yapmam ama onlarda bir siyasi parti onların düşüncesini bilemem ama bizim öyle bir anlayışımız, karakterimiz, fikrimiz gereği bizim işimiz olmaz. Bizi o noktada duruşumuz net. Bunu zaten Genel Başkanımız da, İl Başkanımız her gün söylüyor, bizlerde söylüyoruz. 

BEN SİYASETE ÇOK GENÇ YAŞTA KATILDIM

Ben siyasete çok genç yaşta katıldım. Kadim şehir kuruluşun, kurtuluşun, zaferin başkenti olan bu şehirde doğduk, büyüdük hayatımız burada şekillendi. Şuan da da niye karar verdim, doğduğum, büyüdüğüm Afyonkarahisar’a hizmet etmek istiyorum. En azından bu ölümlü dünyada yarın arkamızda hoş bir seda, dua bırakırsak ne mutlu bize. 

HERKESİN ULAŞILABİLECEĞİ BİR VEKİL OLACAĞIM

Değişik milletvekili durumunu şöyle anlatayım. Ben siyasete genç yaşta katılıp siyasi partilerin tüm kademelerinde bulunduğum için gerek teşkilatların gerek vatandaşımızın nasıl bir vekil istediğini bilen bir insanım. Benim yıllarca hayalim ben vekil olursam şu şekilde vekil olmak istiyorum gibi idealim var. Bu nedir ilk olarak mesela Afyonkarahisar’da ulaşılabilir insan olacağım. Benim bir köye gittiğimde seni biz aradık ulaşamadık bana söylemeyecek insanlar. Ben ulaşılabilir bir sistem kuracağım. Benim amacım Afyonkarahisar’ın global dünyada yükselmesi anlamında çabalarının yanında vatandaşımızın da yanında olacağım. Bu benim idealim inşallah gerçekleştiririm. Bu zamanla anlaşılır. Şimdi ne kadar da konuşsak boş ama seçimden sonra göreceğiz.

KAÇINCI SIRADAN ADAY OLACAĞIMI PARTİ TÜZÜĞÜMÜZ BELİRLEYECEK 

Ben İYİ Partiye gönül verdim. İYİ Parti’de çalışıyorum benim kaçıncı sıra aday olacağımı bizim Parti tüzüğüne göre aday belirleme sistemimiz var o sisteme göre genel merkezimiz genel başkanımız, Afyonkarahisar tüm teşkilatları onlar belirleyecek Takdir onların biz kendimiz çıkacağız anlatacağız vicdanları neye el veriyorsa o şekilde belirlenecek.

BEN SORU SEÇTİM ÇÜNKKÜ ZORU SEVİYORUM

Şu anda 3 kızımdan birisi Afyonkarahisar’da okumaktadır 2 tane çocuğun üniversitede okumaktadır. Afyonkarahisar’da ofisim Park Afyon’da, Uydukent’te de evim mevcuttur. Hem Afyonluyum bir örnek vermek gerekirse Süleyman Demirel de Isparta İslam köylüydü ama yıllarca dışarıda olup nereden milletvekili oldu Isparta’dan milletvekili oldu ben bu şehrin evladıyım yoksa ben gidip başka yerde de aday olabilirdim. istanbul’da olabilirdim ben zoru seçtim çünkü ben zoru seviyorum memleketime hizmet etmek istiyorum

MİLLET İTTİFAKI’NDAN BİZ HİÇBİR ZAMAN AYRILMADIK

Millet ittifakından biz hiçbir zaman çıkmadık yalan olmaz masadan biz kalkmadık mevcut dönem başlangıçta masaya konulan ilkelerden sapma ihtimali vardı genel başkanımız tavrını koydu daha sonra zaten pazartesi günü biz bu işin böyle sonuçlanacağını şüphe duymadık.

İYİ PARTİYE GELEN HER ŞAHIS BİZİM İÇİN DEĞERLİ

Mustafa Enis Arabacı değerli bir arkadaşımız ben kendisiyle fazla bir samimi olmasam da yıllardır kendisini bilirim takip ederim tanışırız da İYİ Parti’ye geçmek istediğini duyunca ben kendisine daha olmadan da tebrik ettim. Biz herkesi istiyoruz İYİ Parti’ye gelen her şahıs bizim için değerlidir Bu sebeple Enis Bey’e de buradan teşekkür ediyorum siyaset yapmaya karar verip bu kararının da İYİ Parti olduğu için teşekkür ediyorum. Demokratik toplumlarda bunun bir risk olmaması gerekir Ama günümüz Türkiye’sinde risk mi… Olabilir ama riskten anlam nedir çok olursa birkaç milyon para öder başka ne olacak bir şey olmaz. 

leave a comment