• Home
  • İYİ Partili Hakan Şeref Olgun, Milletvekili Olursa İlk İşi Ne Olacak?

İYİ Partili Hakan Şeref Olgun, Milletvekili Olursa İlk İşi Ne Olacak?

Ocak 27, 2023 hsolgun 0 Comments

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili aday adayı Avukat Hakan Şeref Olgun ve beraberindeki heyet Afyon Postası’nın Sahibi Gazeteci Nail Azbay’ı ziyaretinde özel açıklamalarda bulundu.

Ziyarette sahadaki çalışmalarından söz eden Olgun, İYİ Parti’ye halkın ciddi bir teveccüh olduğunu söyledi.

Pek çok ilçede aynı manzarayı gördüğünü belirten Olgun, Afyon Postası mikrofonlarına konuşarak özetle şunları söyledi:

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ SEÇİLDİM

İYİ Parti mensubuyum ve son iki yıldır da partimiz için çalışmalar yapıyoruz. 1967 yılında Çay ilçesinde doğdum. İlk, orta eğitimimi Çay’da, lise eğitimimi ise Konya’da Veteriner Sağlık Teknisyenleri Meslek Lisesi’nde tamamladım. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım. 12 yıl Çay’da avukatlık yaptım son 20 yılda Ankara’da ve İstanbul’da Avukatlık bürolarım var.1994 yılında siyasete girdim. Türkiye’nin en genç İl Genel Meclisi Üyesi seçildim. 1995 yılında da parti ilçe başkanı oldum. Bu dönemde Anavatan Partisi ile siyasi mücadele içinde oldum. Yine aynı dönemde Ticaret ve Sanayi Odası’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 7 yıl yaptım.

 

DOĞDUĞUM TOPRAKLARA HİZMET ETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIM

Daha sonrasın da belli bir süre siyasetten uzak kaldım. Parti kuruluşundan beridir Genel Başkanımız Meral Akşener’i takdir ve takip ediyorum. Doğduğum topraklara memleketime hizmet etmenin zamanı geldiğini düşündüm bu nedenle şu an faal olarak siyasetle tekrar uğraşıyorum.

AFYON, KONUMU İTİBARİYLE DAHA GÜZEL HİZMETİ HAK EDİYOR

Siyaset hizmet aracıdır. Geçmişte Afyonumuzda siyaset yapan milletvekillerimiz, bakanlarımız oldu. İsmet Atilla, Halil İbrahim Özsoy, Abdülkadir Akçan, Veysel Eroğlu gibi bunların hepsi de karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalıştılar. Benim kendi düşüncem kendi ideallerim ölçüsünde Afyon’un yeterli hizmeti alamadığını düşünüyorum. Afyon, konumu itibariyle çok daha güzel şeyler hizmetler alabilir diye düşünüyorum. Afyon için global ölçekte bir şeyler yapılabileceğini düşünüyorum. İleriki yıllarımızda hedeflerimde hak ettiği yere gelmesi için elimden geleni yapmak.

MİLLETVEKİLİ OLURSAM İLK YAPACAĞIM İŞ…

Yapılacak o kadar şey var ki en güzel yapılacak şey Afyon’un havalimanına kavuşturulması. Eğer diğer illerde olduğu gibi bizim mevcut askeri havalimanımız hava trafiğine açılsaydı Afyon’a dışarıdan iş adamlarının geliş gidişleri, turist akını daha çok olur diye düşünüyorum. Hedeflerimden birisini söyleyecek olursam bir tanesi budur.

İNSAN MEMLEKETİNİ ÖZLÜYOR

Afyon benim memleketim. Her ay en az bir iki sefer gelirdim. İnsan memleketini özlüyor. Doğduğu, büyüdüğü topraklara hizmet etmek istiyor. Dünya hiçbirimize kalıcı değil, arkamızdan hoş bir seda bırakmak isteğim. Bu sebeple ben de bir süreden sonra siyaseten Cenab-ı Allah bize takdir ederse halkımız da uygun bulur takdir ederse siyasette hizmet etmek istiyorum.

Öncelikle buradan dikkatle takip ettiğim Afyon Postası’na çok teşekkür ediyorum. Sizler vasıtasıyla bizleri dinleyecek olan tüm Afyonkarahisar halkına da saygı ve selamlarımı söylüyorum.

leave a comment