• Home
  • İYİ Partili Olgun Dost Ajans’a Konuştu Gazeteci Uysal’ın Sorularını Cevapladı

İYİ Partili Olgun Dost Ajans’a Konuştu Gazeteci Uysal’ın Sorularını Cevapladı

Mayıs 11, 2023 hsolgun 0 Comments

İyi Parti Afyonkarahisar 1. Sıra milletvekili adayı HAKAN ŞEREF OLGUN Dinar’da Dost Ajans’a konuştu, Gazeteci Oğuzhan Uysal’ın sorularını cevapladı.

Gazeteci Uysal’ın Afray Temeline Çiçek Bıraktınız sorusuna ”Biz kavga siyasetçisi değiliz, Temsili tören nedir Allah Aşkına” dedi.

Afray ile ilgili konuşan İyi Parti Afyonkarahisar 1. Sıra Milletvekili Adayı Hakan Şeref Olgun ” Biz siyasette kimseyle atışmayız biz kavga siyasetçisi değiliz. Biz halkımıza gerçekleri göstermek istiyoruz. İşine gelmeyen bir takım arkadaşlarda bunu sinir stres yapıyor yapmalarına gerek yok onlar doğru bilgi verirse bizim elimizde malzeme olmaz. En sonunda baktılar işin sonu gelmeyecek. Av. İbrahim Yurdunuseven arkadaşımıza konuyu mecazi olarak temel attıklarını söyleyip kapattılar. Daha söyleyecek birşey yok Temsili tören nedir Allah Aşkına ya bir de devletin valisi atıyor temeli” dedi.

OLGUN’UN ”HODRİMEYDAN ÇIKIŞI” ve ÖZKAYA’NIN ”MİLLETVEKİLİ OLUNCA GÖRÜŞELİM” SORUSU ÜZERİNE

Ak Partili Özkaya ile geçtiğimiz günlerde yaşadığı diyaloğu anlatan İyi Partili Olgun ”O çıkışın sebebi şu, sayın Özkaya Kendi twitter hesabına bir video bırakıyor o videoda bir konuşma yapıyor. Benim genel başkanımı ve partimizi ”terör örgütleriyle iş birliği içinde olmalarından dolayı onları köye sokmayın” gibi laflar ediyor. Bende dedim ki Pazar günü bir seçim var bir savaşa girmiyoruz Söylemlerinize dikkat edin sizin dedim vatandaşa söyleyeceğiniz bir söz kalmadı bu yüzden olaya silaha sarılıyorsunuz. Bugün siz bir Dinarlı olarak Dombayovası sulama işini 10 yıldır ne yaptınız ? Geçen seçimlerden önce hidroelektrik santrali kurup üç beş bin kişiyi işe alacak şekilde Afyon’un tüm ilçelerinde yaptığınız işe alım listeleri ne oldu. Herşeyi bırakın bugün Dİnar’dan Çay’a giden duble yolu bile yapmadınız. Tabi bunlar için söyleyeceğiniz bir şey yok gidiyorsunuz bana Genel başkanımıza ve partililerimize iftira atıyorsunuz yok terörle bizi bağdaştırıyorsunuz siz kendiniz aynaya bakın ben bu konuda size Hodri Meydan diyorum çıkalım istediğiniz kanalda istediğiniz moderatör eşliğinde görüşelim siz mi biz mi doğru söylüyoruz siz mi iftira atıyorsunuz biz mi iftiranın muhatabı değiliz antalım dedim. Tabi ben bunu söylerken biliyorum AKP Milletvekillerinin bu konuda diyecek bir sözü olmadığı için çıkıp böyle tartışmaya katılamaz. Benim milletvekili olmamı sonra benimle görüşebileceğini söylemiş, tabi başımın üstüne kendi şahsi takdiridir fakat Ben bunu halkımızın takdirine sunuyorum Milletvekilliği halkın üzerinde bir makam ve mevki değildir adı üstünde milletin vekili demektir. Demek ki o arkadaşımızın milletle bir işi yok milletvekilleriyle işi var. Biz milletimizin içindeyiz biz halkımızla her zaman milletvekili olsak da olmasak da istediği yerde görüşeceğiz kendisine bu şekilde seslendim” diye konuştu.

AFYON ASKERİ HAVALİMANI ”Tarifeli uçuşları da o havalimanına indireceğiz vaadimiz bu”

Askeri havalimanı hakkında konuşan İyi Partili Olgun ”En son bugün duydugum ben iki yıldır Afyonda bir milletvekili adayı gibi çalışıyorum ve hedeflerimden birisi askeri hava limanını sivil hava uçuşlarına açılmasıyla ilgiliydi kendisi dün olsa gerek orada bir basın toplantısı yapmış özel jetlerin inebileceği ile ilgili açıklama yapmış tabi özel jetleri kimin kullandığı belli  oraya ne halkımız ne afyonlu iş adamı inemeyecek bu da gösteriyor ki mevcut AKP iktidarı artık halkla bir işi yok başka bir dünyada başka bir akılla yaşıyorlar. Biz gelirsek Bizim genel başkanımız nasıl Askeri havalimanına indiyse tarifeli uçuşları da o havalimanına indireceğiz bizim vaadimiz bu” ifadelerini kullandı.

”Dinar’a 3 kilometre Köyde Telefon Çekmiyor, Siz Bunun Cevabını Verin”

Dinar hakkında konuşan İyi Partili Olgun ”Bugün Dinar’da gezerken bir köy muhtarıyla görüştüm Dinar dediğimiz Afyon’un en büyük ilçelerinden birisi ilçeye 3 km uzak bir köyde telefon çekmiyor, siz kalkın bunun cevabını verin vatandaşa 21 yılda bu telefonun nasıl çekmediğini anlatın kalkıp da bize terörle fetöyle bağdaştıracağınıza bunun cevabını verin ben şahsım için konuşuyorum ben 10 yıllık milletvekili olsam da Dinar’da telefon çekmeyen bir köy olsa kendimden utanırdım ya yaptırırdım ya da bu siyasetle uğraşmazdım” ifadelerine yer verdi.

leave a comment