• Home
  • Olgun; Üniversite Öğrencilerine Kira Yardımı Yapacağız

Olgun; Üniversite Öğrencilerine Kira Yardımı Yapacağız

Nisan 30, 2023 hsolgun 0 Comments

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat Hakan Şeref Olgun, “Ülkemizin teminatı gençlerimiz, Millet İttifakı iktidarında gelecek korkusu yaşamayacak” dedi.

Olgun, üniversite gençlerinin yoğunluğu ile bilinen Afyonkarahisar’ın Erenler mahallesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Gençlerle sohbet eden, onların sorunlarını dinleyen İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat Hakan Şeref Olgun, “Gençlerimiz torpille işe alımların bir an önce bitmesini istiyor, haklılar da. Biz gençlerimizin nasıl bir sıkıntı içerisinde olduklarını iyi biliyoruz. Parti politikalarımızda da gençlerimizin yeri ayrıdır. Bu ülke genç neslin omuzları üzerinde yükselecektir. Bu omuzların dik ve güçlü olması lazım. İşte bu nedenledir ki gençlerimiz rahat olsun; İktidarımızda gençlerimiz gelecek korkusu, iş, aş korkusu olmadan yaşayacaklar” dedi.

ÖĞRENCİLERE KİRA YARDIMI YAPACAĞIZ

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat Hakan Şeref Olgun, Erenlerde üniversite öğrencilerin sorunlarını dinledi.

Öğrencilerin birçoğunun Üniversite eğitiminin paralı olmasından yakınırken bir kısım öğrenci de hükümetin öğrencilere yönelik barınma ihtiyaçlarını karşılayamadığında yakındı.

Öğrencilerin barınma sorununu çözümü konusunda hükümetin gerekeni yapamadığını belirten Olgun; “Gençlerimizin eğitim hakkı devlet tarafından ücretsiz sağlanması gereken bir haktır. Yüksek öğrenim yapmak isteyen gençlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak zorundayız. Barınma için yurt yapılamıyorsa gençlere kira yardımı yapmak gerekir. Bu konuda iktidarımız döneminde kira yardımı için elimden geleni her türlü desteği vereceğim ve takipçisi olacağım” şeklinde konuştu.

leave a comment