• Home
  • Ulaşılabilir bir vekil olacağım

Ulaşılabilir bir vekil olacağım

Mart 15, 2023 hsolgun 0 Comments

Kanal 3 ekranlarında Megabirlik Genel Yayın Yönetmeni Selcen Dilek Çöygün’ün hazırlayıp sunduğu Yüksek Nabız Programına konuk olan İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Hakan Şeref Olgun, “Ben insanların ulaşabildiği bir vekil olacağım. Bunun için sistemi de kurdum.  Allah nasip ederse ben değişik bir milletvekili profili çizeceğim” dedi

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı Hakan Şeref Olgun, Kanal 3 ekranlarında Megabirlik Genel Yayın Yönetmeni Selcen Dilek Çöygün’ün hazırlayıp sunduğu Yüksek Nabız programında önemli açıklamalarda bulundu. Olgun, “Genel manada Afyon kendisini geliştirmesi konusunda yavaş kaldı. Yani bugün Anadolu’nun ortasında bir iliz biz. Bu sebeple bunlar çözüldüğünde zaten diğer konular kendiliğinden çözülecek. Yani ulaşımdır taşımacılıktı kanunlardaki mevzuatlardır.  Özellikle mermer konusunda şimdiden kanunlar ile ilgili çalışıyorum, ofisteki avukat arkadaşlarıma söyledim. Çünkü bu konuda defalarca şikayet duydum. Çalışacağım ve bunun mecliste düzeltilmesi için mücadele vereceğim. Mevzuatta sıkıntı şu: bir Maden Kanunu var, bu kanunun dışında bir sürüde yan kanun var. Bu kanun çıkarılmış arkasından çevre şehircilikte ayriyeten başka bir hüküm konulmuş. İşte oradan bir izin alma durumu sonra başka bir bakanlığın görev alanında bir hüküm koyulmuş oradan bir izin alma durumu var. Yani bu işlemler tek bir elden gitse çözülmüş olacak. Bunun dışında da bu insanlarımız fuarlara gidiyor. Fuarlarda mermerini pazarlamaya çalışıyor. Ulaşım konusunda kolaylık olsa alıcılar fuara gidip de 3 gün göreceklerine Afyon’a gelip hemen alma şansları olacak” diye konuştu. Olgun, “Gittiğim her yer de insanların vekilleri seçildikten sonra onlara ulaşamadığı konusunda şikayetler alıyorum. Ben inşaların ulaşabildiği bir vekil olacağım. Bunun için sistemi de kurdum. Allah nasip ederse ben değişik bir milletvekili profili çizeceğim” dedi.

“KÖYLÜNÜN, EMEKLİNİN, ESNAFIN, TÜCCARIN, EV HANIMININ HEPSİNİN TEK DERDİ HAYAT PAHALILIĞI”

“Avukatlık mesleğimi yaparken hayvancılık, besicilik yaptım ve meyve üreticiliği hala yapıyorum. Pancar üreticiliği yaptım. İlimiz tarım ve hayvancılıkla geçinen bir yer” diyen Olgun,  “İstanbul ve Ankara’nın et ihtiyacını Afyon’un karşıladığı söylenirdi. Fakat şu anda Afyon’da bu sektörler çok geriye gitti. Ben gezdiğim yerlerde de görüyorum. Daha bugün bir çiftlikteydim. İnsanlarımız artık hayvancılıkta girdileri karşılayamadıkları için, hayvancılıktan uzaklaşmaya çalışıyorlar. Ne diyeyim ben damızlık ineğini kesime yollayan çiftçi gördüm ben. Bu insanlar hemen bir el atılmazsa şu anda nasıl bir krizde samanı yemi dışardan alıyorsak yarın yine ulusal bir krizde aç kalırız. Onun için bu üretim sektörünü teşviklerle bir yere getirmemiz lazım. Şu anda ben hiç iyi görmüyorum. Şu anda Afyon’da tarım ve hayvancılık durma noktasında.  Hayvancılık yaptığım için bir yetiştiricinin neye ihtiyacı olduğunu biliyorum. Bugün bir çiftçi hayvana verdiği yemi tekrar kazanamıyorsa neden yapsın bu işi. Bunun çözümü hem vatandaşı desteklemek hem de enflasyon bazında genel bir problemi azaltmak. Gerek köylünün, emeklinin, esnafın, tüccarın, ev hanımının hepsinin tek derdi hayat pahalılığı. Kadınlarımızın mutfağında tencere kaynamıyorsa o insanların mutlu olması mümkün değil. Öncelikle ekonomide birden fazla faktöre bağlı sorunlar var ve siz ne yaparsanız bu faktörler bir araya gelmediğinde ekonomi düzelmeyecektir. Ekonomi düzelmeyince hayat pahalılığı da düzelmeyecektir. Dolaylı yoldan insanlar mutlu olamaz” ifadelerine yer verdi.

“MECLİSİN KARŞISINA BİR AFYON EVİ YAPACAĞIM”

Olgun, “Partimizde aday adaylığını açıklamış herkes bu göreve layık değerli insanlar olduğunu söyleyebilirim. Ben de bu aday adaylarından bir tanesiyim. Allah ülkemize vatanımıza hayırlı hizmetler yapacak insanlar nasip etsin. Bende vaatlerimi yapamayacaksam bana da nasip etmesin. Ben bu vaatlerimi yapabileceksem vekil olayım. Afyon için hayırlısı neyse o olsun.  Ben iki yıldır sanki adaylığa seçilmiş gibi çalışıyorum ve bu konuda çok eleştirildim. Yani ben seçime 3 ay var eğer listeye girersek çalışır demedim. Bu sebeple iki yıldır çalışıyorum.  Meclisin karşısında bir Afyon Evi yapacağım. Afyon için kaç çalışan gerekiyorsa vatandaşımızın işini görmek bağlamında. Vatandaşımızın ilettiği her problemle ilgilenen bir ekip olduğunu görecek herkes. Vatandaşımızı yolda kapıda telefonda 5 dakika bekletmeyeceğim.” dedi.

leave a comment