• Home
  • Afyon’a Hakettiği Değeri Kazandırmak İçin Adayım

Afyon’a Hakettiği Değeri Kazandırmak İçin Adayım

Mart 21, 2023 hsolgun 0 Comments

İYİ Parti 28. Dönem Milletvekili aday adayı Av. Hakan Şeref Olgun, “Memleketim Afyonkarahisar’a hakettiği değeri kazandırmak için adayım. Tencereleriniz kaynamaya, yuvalarınızın bacaları tütmeye devam edebilsin diye adayım!” dedi.

Av. Hakan Şeref Olgun, İYİ Parti Afyonkarahisar 28. Dönem Milletvekili aday adaylığını Seçim Koordinasyon Merkezinde düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.

AFYONKARAHISAR SEÇIMDEN SONRA “İYI” OLACAK

Toplantının açılışında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın vefat eden emekli öğretmen babası İsmail Pala’ya ve dün akşam vefat eden geçmişte MHP’de birlikte siyaset yaptığı Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü’ye Allah’tan rahmet diledi. Milletvekili aday adayı Av. Hakan Şeref Olgun’a partiye katkıları nedeniyle teşekkür eden Mısırlıoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimini Millet İttifakı adayının kazanacağını söyledi. İYİ Parti Milletvekili aday adayı Av. Hakan Şeref Olgun, Türkiye ve Afyonkarahisar’ın 14 Mayıs genel seçiminden sonra “İyi” olacağını, parlamenter sistem içerisinde en iyi hizmeti İYİ Parti çatısı altında vereceğini ifade etti.

EN KUVVETLI YOLU SIYASET

Olgun açıklamasında şunları söyledi: “Milletimiz, yeni bir iktidarla, güçlü bir Türkiye yoluna devam etmeyi açıkça beyan etmiştir. Binlerce yıllık İyi’lik medeniyetinin bir yolcusu olarak, 14 Mayıs’tan sonra millet adına üstleneceğim görevi; hukuku, adaleti, demokrasiyi, bilimi ve aklı herşeyin önünde tutarak yürütmek için adayım.

Doğup büyüdüğüm bu topraklara, kurtuluşun ve kuruluşun, zaferin başkenti kadim şehir Afyonkarahisar’a hizmet etmek benim için onurdur. Milletimize hizmet etmenin en kuvvetli yolunun siyaset olduğunu gördüm. Bu nedenle siyasi kimliğimle karşınızda oturuyorum.

AFYONKARAHISAR HALKININ DESTANI OLACAKTIR

Bugün burada; siz değerli hemşehrilerimize, bu değerler ışığında görev almak amacımla milletvekili aday adaylığımı açıklamaktan onur duyarım.

Değerli Hemşerilerim, Bizler milletvekili adayları olarak Afyonkarahisar için çalışmaya, hemşehrilerimize hizmet etmeye azmettik. Açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki; 14 Mayıs sadece partimiz ya da biz milletvekili adaylarının değil, bizzat Afyonkarahisar halkının destanı olacaktır.

Milletçe çok yıprandık. Çok acılar yaşadık. Ekonomik olarak büyük bir çıkmaz içerisindeyiz. Afyon’umuz da bu düğüm düğüm olan ekonomiden ziyadesiyle etkilenmiş durumda.

IYİ OLANIN KAZANMASI IÇIN, OY KULLANALIM

Pazarda tezgah açan Ayşe Teyzemin de, sokakta okuduğu kitaplarını satan 12 yaşındaki Ali kardeşimin de çabası, evine ekmek götürme kaygısının sorumluluğuna ortak olmak için burada yanınızdayım. Ama bu zor günleri hep birlikte aşabilmek için bu gün el ele vermek, birlikte yürümek zorundayız.

Ülke yönetiminde tek adam sisteminin yarattığı sonuçlar ortada. Kurum ve kuruluşların elini kolunu bağlayan bir ülke yönetimi uzun vadede çok büyük sıkıntılara yol açmıştır. Bunun sıkıntısını da en çok halkımız çekmiştir. Parlamenter sisteme geçiş kaçınılmazdır. Sevgili hemşehrilerim! Halkımızın parlementer sisteme geçmek istemesini anlıyor ve çok haklı buluyoruz. İşte bu nedenle her birimizin oyu bu gün çok daha kıymetli. Adil olanın, İYİ olanın kazanması için, oy kullanalım.

YIKIMLARLA MILLETÇE ÇOK YIPRANDIK

Son yirmi yıllık süreçte, hem ülke olarak hem de evrensel anlamda ciddi yaralar almış bulunmaktayız. İklim değişikliği ve çevre politikalarının çıkarcı yaklaşımları nedeniyle çok yara aldık. Pandemi süreciyle başlayıp, kitlesel toprak kayıplarına neden olan geniş çaplı yangınlarla devam eden süreçte, üst üste yaşadığımız depremlerin oluşturduğu yıkımlarla milletçe çok yıprandık.

Kitlesel salgınların sekteye uğrattığı eğitim, sosyal ve ekonomik alanların telakuzda beklemesi gereken bir dönemde olduğumuz bilgisi, bilimsel olarak defalarca yapılmıştı. Yine yangın ve depremlerin oluşturduğu zararların önüne geçilebilecek tecrübeleri edinecek kadar çok sayıda yıkım yaşadık.

İŞTE MILLETIMIZ ŞIMDI YALNIZ DEĞIL

Tedbirsizlik, liyakatsiz yapılandırmaların getirdiği kurumsal idareler her felaketten daha fazla kayıp yaşattı milletimize. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güçlü omuzlarının kaldırmakta zorlanmaması gereken bir yüktü bu.

Millet ittifakı, halkımızın içinden geçtiği işte böyle zor bir dönemde ağır bir sorumluluk almıştır. Demokratik ve etkin bir devlet, huzurlu ve refah bir toplum oluşturma iradesiyle kurulmuş siyasi birliğimizin; milletimize çare olacağına inanıyorum.  İşte milletimiz şimdi yalnız değil. Milletimiz bizimle, biz de milletimizle elele bu yola baş koyduk. İttifakımızın, milletimizle bir bütün halinde yola devam etmesi son derece önemli.

BU SEÇIM MILLETIMIZE ÇOK İYI GELECEK

Afyonkarahisar Türkiye’deki konumu çok özel bunu biz biliyoruz. Okullarından mezun olanların başarılarını hem siyasette, hem sanatta, hem ticarette görüyoruz. Yakından takip ediyorum. Her nedense Afyon deyince ülkenin büyük bir kısmının aklına, şehirlerarası yolculuk esnasında mola verilen bir kavşak geliyor. Şehirlerarası ulaşımda bir kavşak noktası olmasının çok ötesinde bir cevherdir aslında Afyonkarahisar. Termal sularımız kıymetli. Mermer işçiliğimiz ve üretimimiz çok kıymetli. Tarımımız, hayvancılığımız dolayısıyla çiftçimiz çok çok kıymetli. Maden kanunu ile üreticimize köstek değil destek olacak çalışmaları bizzat takip edeceğim. Artık hiç bir hemşehrim yalnız bırakılmayacak.

DERTLERINI DINLEDIK, İHTIYAÇLARINIZI BELIRLEDIK

Devlet imkanlarının şehrimize ulaşması ve hemşehrilerimizin yaşam standartlarını yükseltmek adına ben şahsım adına canla başla çalışacağım. Devletin de bu konuda üzerine düşen görevleri yerine getirmesini sağlamak boynumun borcudur.

Amacımın; vefa borcum olan Afyon’uma hizmet etmek olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu hizmet anlayışımı hayata geçirmek için idealist ve yetkin bir çatıya ihtiyacım var. İşte bu nedenle İYİ Parti; fikirlerimi ve icraatlerimi layıkıyla yerine getirebileceğim en uygun siyasi partidir.

İYİ Parti’mizin tüm teşkilat çalışanları olarak, memleketin ihtiyacı olan her noktasına emeğinizi, azminizi, çabalarınızı taşıyor olacağız. Bu zamana dek siz hemşehrilerimizin dertlerini dinledik. İhtiyaçlarınızı belirledik.

VAKIT BIRLIK OLMA VAKTIDIR

Sizlerin dualarını paylaştık, sofralarınıza oturduk, bizimle paylaştığınız ekmeğinizin her lokmasını helal edin! Ben bu helallikle, Allah’ın izniyle omuzlarımda sizlerin sorumluluğunu taşımak için adayım. Memleketim Afyonkarahisar’a hakettiği değeri kazandırmak için adayım. Tencereleriniz kaynamaya, yuvalarınızın bacaları tütmeye devam edebilsin diye adayım!

Vakit birlik olma vaktidir. Egemenlik de sizde, geleceği dönüştürecek güç de. Herşey İyi olsun. Sizler İyi olun ki, bizler de İyi olup, İyi bir gelecek için hep birlikte yürüyebilelim. Gelin bu seçimin kazananı hepimiz olalım. Siz aziz hemşehrilerimi sevgi, minnet ve saygımla selamlıyorum. Pırıl pırıl parlayan bir Afyonkarahisar için; bana gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkürlerimi sunuyorum.”

leave a comment